Aktualności


Tydzień Świadomości Niewydolności Serca 1-7 czerwca 2020 r.

25 maja 2020 Paweł Rubiś

Szanowni Państwo,

Rok temu podczas Dnia Niewydolności Serca wybrzmiało zdanie, iż jesteśmy w przededniu epidemii iewydolności serca i że oprócz edukowania chorych, bardzo ważne jest uświadamianie społeczeństwu właściwych postaw profilaktycznych.
Dzisiaj jesteśmy w dobie pandemii wirusa SARS-CoV-2, wirusa który skupił uwagę całego świata oraz środowiska medycznego. Z niepokojem obserwujemy, że pandemia może mieć konsekwencje w postaci wzrostu zachorowań na niewydolność serca, pogorszeniu jakości życia chorych na niewydolność serca pacjentów, późniejszej diagnostyki oraz wzrostu zgonów. Dlatego też dzisiaj jeszcze bardziej niż rok temu obawiamy się epidemii niewydolności serca.
W trosce o pacjentów oraz w celu zmniejszenia następstw panującej pandemii wirusa SARS-CoV-2 Sekcja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje w dniach 1-7 czerwca b.r. Tydzień Świadomości Niewydolności Serca. Wydarzenie skierowane jest do pacjentów chorych na niewydolność serca i ich bliskim, a także wszystkim osobom, które nie chcą zachorować. W ramach wydarzenia powstanie 7 publikacji – 7 Elementów Niewydolności Serca, które zostaną opublikowane zgodnie z zasadą – 1 artykuł dziennie począwszy od 1 czerwca 2020 r. na stronie Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz na portalu Medical Press.
Zwieńczeniem Tygodnia Świadomości Niewydolności Serca będzie konferencja prasowa organizowana w połowie czerwca 2020 r. z udziałem wszystkich ekspertów – autorów publikacji.emerging
 

IX Konferencja Sekcji Niewydolności Serca

05 maja 2020 Paweł Rubiś

Szanowni Państwo,
Koleżanki i Koledzy,

Mamy przyjemność zaprosić do udziału w IX Konferencji Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Tym razem, ze względu na sytuacje epidemiologiczną, po raz pierwszy będzie to Konferencja transmitowana na żywo w Internecie.
Aby uniknąć wszystkich niedogodności z którymi borykamy się na co dzień uczestnicząc licznych webinarach w naszej internetowej formule Konferencja przeprowadzona zostanie z profesjonalnego studia, co zapewni bardzo dobra jakość transmisji i możliwość połączenia się z osobami prowadzącymi sesje i wykłady. Ale oprócz warstwy technicznej najważniejsza jest przecież merytoryka. A o merytorykę zadbają eksperci zajmujący się na co dzień różnymi aspektami niewydolności serca.
Niewydolność serca to schorzenie, które dotyka wielu spośród naszych pacjentów. To również bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina kardiologii. Z każdym rokiem pojawiają się nowe możliwości diagnostyki i leczenia. Stąd nasza konferencja stanowić będzie przegląd najnowszych zagadnień dotyczących diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego (przezskórnego i chirurgicznego), elektroterapii oraz postępowania w chorobach towarzyszących.
Dogodna lokalizacja internetowa Konferencji ułatwi Państwu udział w poszczególnych sesjach które starliśmy się dostosować do wielokierunkowych wymagań i naszych możliwości.
Dzięki pomocy w organizacji naszych partnerów strategicznych udział w Konferencji dla Państwa jest bezpłatny. Zachęcamy do rejestracji internetowej https://konferencja.niewydolnosc-serca.pl

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,
dr hab. n. med. Przemysław Leszek, prof. IK
Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca PTK w kadencji 2019-2021

dr hab. Paweł Rubiś
Sekretarz Sekcji Niewydolności Serca PTK w kadencji 2019-2021
wraz z Zarządem Sekcji Niewydolności Serca PTKemerging
 

Pacjent po udarze w dobie epidemii, czyli jak sobie radzić w świecie koronawirusa

27 kwietnia 2020 Paweł Rubiś 

Pacjent kardiologiczny w dobie epidemii, czyli jak sobie radzić w świecie koronawirusa

27 kwietnia 2020 Paweł Rubiś 

Senior dobie epidemii, czyli jak sobie radzić w świecie koronawirusa

09 kwietnia 2020 Paweł Rubiś 

Ważne informacje dla pacjentów z niewydolnością serca w dobie epidemii

07 kwietnia 2020 Paweł Rubiś

Ważne informacje dla pacjentów z niewydolnością serca

| Pobierz ulotkę |


 

Pacjent z niewydolnością serca w dobie epidemii

02 kwietnia 2020 Paweł Rubiś 

Uwaga !! WAŻNE INFORMACJE !!

30 marca 2020 Moderator

Stanowisko Sekcji Niewydolności Serca

Stanowisko Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczące zaleceń postępowania w dobie epidemii COVID-19 dla pacjentów z niewydolnością serca i pacjentów z chorobami sercowo-naczyniowymi. 

Szkolenie w ramach projektu KONS

22 lutego 2020 Moderator

Szkolenie w ramach projektu KONS

Szkolenie w ramach projektu KONS
 

III Wielkopolskie Warsztaty Niewydolności Serca

6 lutego 2020 Moderator

Warsztaty Niewydolności Serca

emerging
 

VI Łódzkie Warsztaty Niewydolności Serca ( ! AKTUALIZACJA ! )

13 stycznia 2020 Moderator

Warsztaty Niewydolności Serca

| P R O G R A M |   | Z A P R O S Z E N I E |   | R E J E S T R A C J A |
emerging
 

Wybory Zarządu Sekcji Niewydolności Serca PTK

15 września 2019 Andrzej Gackowski

 

Szanowni Państwo z przyjemnością informujemy, że w dniu 15 czerwca br odbyły się wybory do Zarządu naszej Sekcji. Oraz głosowanie nad udzieleniem absolutorium ustępującemu Zarządowi. W wyniku głosowania udzielono absolutorium Zarządowi w kadencji 2017 - 2019, wybrano Małgorzatę Lelonek na Prezesa Elekta SNS PTK w kadencji 2019-2021 oraz wybrano Zarząd w następującym składzie (alfabetycznie):

  • Ewa Jankowska
  • Marta Kałużna-Oleksy
  • Tomasz Kukulski
  • Agnieszka Pawlak
  • Piotr Rozentryt
  • Paweł Rubiś

Wybrano Komisję Rewizyjną w składzie:
  • Agata Bielecka-Dąbrowa
  • Jadwiga Nessler
  • Ewa Straburzyńska-Migaj

Udzielono poparcia dla Ewy Straburzyńskiej-Migaj do Zarządu Głównego PTK.
Sekcja Niewydolności Serca udzieliła poparcia dla kandydatury Piotra Jankowskiego na Prezesa-Elekta PTK.
Jednogłośnie zatwierdzono przekształcenie Sekcji w Asocjację Niewydolności Serca PTK.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy...
emerging
 

Zapraszamy już za rok...

19 czerwca 2019 Moderator

Za nami kolejna konferencja Sekcji Niewydolności Serca PTK, ale już dziś jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa ponownie do Warszawy w przyszłym roku.
2020

emerging
 

Galeria zdjęć z warszawskiej konferencji 14-15.06.2019

19 czerwca 2019 Moderator

emerging
 

  Niezwykłe zdjęcia w wersji czarno-białej


konferencja
 

Dzień Niewydolności Serca 16.06.2019 - galeria zdjęć

19 czerwca 2019 Moderator

 

emerging

Dzień Niewydolności Serca
 

Nagroda dla Polski za aktywność grupy HoT

05 czerwca 2019 Andrzej Gackowski

 

Podczas Kongresu HFA w Atenach polska gruoa Heart Failure SPecialist of TOmorrow została wyróżniona za aktywność w roku 2018.
Gratulujemy.

emerging

Tytuł Fellow of the Heart Failure Association Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego

05 czerwca 2019 Andrzej Gackowski

 

Komisja Heart Failure Association nadała prestiżowy tytuł Fellow of the Heart Failure Association Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego Prof. Małgorzacie Lelonek. Tytuł ten jest przyznawany ekspertom niewydolności serca na podstawie doświadczeń klinicznych, osiągnięć naukowych, organizacyjnych oraz edukacyjnych, jak również rozpoznawalności w obszarze niewydolności serca na poziomie krajowym i europejskim.
Gratulujemy.

emerging

Zapraszamy na Konferencję HeartFailure opTIMISM !

06 marca 2019 Andrzej Gackowski

 

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 14 - 15 maja br. organizowana jest przez prof. Piotra Ponikowskiego międzynarodowa konferencja oraz spotkanie ekspertów pod tytułem HF-OPTIMISM. Międzynarodowa konferencja, znakomici goście z całego świata w tym prof. M. Mehra z Harvard University. Dla kardiologów z Polski udział jest nieodpłatny. Konferencja odbędzie się w ramach drugiej edycji międzynarodowego projektu Cardiology Innovations Days: http://cardiologyinnovations.com
Szczegółowe informacje o konferencji dostępne na stronie internetowej: http://hfoptimism.com/.

emerging

Zapraszamy do składania aplikacji (ważne do 30 marca 2019 !)

26 lutego 2019 Andrzej Gackowski

 

Z przyjemnością informujemy, że z inicjatywy prof. Salima Yusufa World Heart Federation od 2014 r. prowadzi WHF Salim Yusuf Emerging Leaders Programme. W tym roku seminarium będzie poświecone niewydolności serca i odbędzie się w dniach 13-18 października 2019 r. w Londynie. Aplikacje można składać do 29 marca 2019 r. Szczegółowe informacje o tej inicjatywie znajdują się na stronie internetowej: https://www.world-heart-federation.org/emerging-leaders.
Pozdrawiamy serdecznie

Prof. UJ, dr hab. Andrzej Gackowski
Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca PTK

Prof. dr. hab. Piotr Jankowski
Sekretarz PTK

emerging

Zapraszamy do zgłaszania abstraktów na Konferencję Sekcji Niewydolności Serca

14 lutego 2019 Andrzej Gackowski

 

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania streszczeń naukowych na Konferencję Sekcji Niewydolności Serca PTK (Warszawa, 14-15 czerwca 2019) - najlepszy plakat zostanie nagrodzony grantem wyjazdowym na Kongres Heart Failure 2020. System abstraktowy będzie czynny na stronie ptkardio.pl od 15 lutego do 31 marca 2019.

abstrakdty

II Wielkopolskie Warsztaty Niewydolności Serca - Poznań 9 lutego 2019 r.

17 stycznia 2019 Marta Oleksy

 

Serdecznie zapraszamy na II Wielkopolskie Warsztaty Niewydolności Serca, Spotkanie z Pacjentami pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niewydolnością Serca. Patronat honorowy : Sekcja Niewydolności Serca , Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przewodnicząca Komitetu Naukowego i Organizacyjnego - prof. dr hab. med. Ewa Straburzyńska - Migaj.

WNS Poznań 2019
 
stat4u